Sort by

❀ Chadwin ❀ has logged 38 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Edit this entry  
26
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read prior review Edit this entry  
24
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Day in Paradise

Another Day in Paradise

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Kingdom

The Kingdom

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heck

Heck

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
Read the review Edit this entry  
18
Bad Axe

Bad Axe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sentimental Education

Sentimental Education

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★½
Edit this entry  
15
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Play

Play

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Edit this entry  
08
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry