Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
65

65

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Virupaksha

Virupaksha

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Phalana Abbayi Phalana Ammayi

Phalana Abbayi Phalana Ammayi

2023
×
★★½
Edit this entry  
10
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kannathil Muthamittal

Kannathil Muthamittal

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ponniyin Selvan: Part II

Ponniyin Selvan: Part II

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ponniyin Selvan: Part I

Ponniyin Selvan: Part I

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nayakan

Nayakan

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry