Floating has logged 17 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Strike

Strike

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Primer

Primer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sukiyaki Western Django

Sukiyaki Western Django

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★½
Edit this entry  
07
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★½
Edit this entry  
07
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alice

Alice

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry