Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Copshop

Copshop

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bermuda Tentacles

Bermuda Tentacles

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Agatha Christie: Poirot. The Theft of the Royal Ruby

Agatha Christie: Poirot. The Theft of the Royal Ruby

×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maigret's Dead Man

Maigret's Dead Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Poirot: The Mysterious Affair At Styles

Poirot: The Mysterious Affair At Styles

×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maigret Sets a Trap

Maigret Sets a Trap

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miracle

Miracle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Windmill Massacre

The Windmill Massacre

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
French Exit

French Exit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry