Sort by

Logan has logged 35 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry