Sort by

Logan has logged 443 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
VOIR

VOIR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pleasure

Pleasure

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry