Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
La belle ville

La belle ville

2023
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Balls on Walls

White Balls on Walls

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Praying for Armageddon

Praying for Armageddon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
River

River

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Plastic Fantastic

Plastic Fantastic

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paint

Paint

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Subject

Subject

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Longest Goodbye

The Longest Goodbye

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Elephant 6 Recording Co.

The Elephant 6 Recording Co.

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Fair Game

Fair Game

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Werner Herzog: Radical Dreamer

Werner Herzog: Radical Dreamer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Much Ado About Dying

Much Ado About Dying

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atomic Hope: Inside the Pro-Nuclear Movement

Atomic Hope: Inside the Pro-Nuclear Movement

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Francesca & Love

Francesca & Love

×
★★★★
Edit this entry  
18
Cyborg: A Documentary

Cyborg: A Documentary

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Merkel

Merkel

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Remains

Remains

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Make People Better

Make People Better

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Arc of Oblivion

The Arc of Oblivion

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
65

65

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Stunt Woman

The Stunt Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
02
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sharper

Sharper

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Femme

Femme

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Perpetrator

Perpetrator

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
#Manhole

#Manhole

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Adamant

On the Adamant

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Plastic Sky

White Plastic Sky

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Afire

Afire

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tótem

Tótem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Echo

The Echo

2023
×
★★★★
Edit this entry