Sort by

Jane has logged 100 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nancy

Nancy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hal

Hal

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Emma

Emma

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Manson

Manson

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
22 July

22 July

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lyle

Lyle

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fugue

Fugue

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Cook

The Cook

1918
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry