Zachary⚡ has logged 169 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonder

Wonder

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
28
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Modern Times

Modern Times

1936
×
Edit this entry  
08
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry