• Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Collective

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★½