Sort by

dani✨ has logged 35 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Not Another Happy Ending

Not Another Happy Ending

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Must Love Dogs

Must Love Dogs

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★½
Edit this entry  
02
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mighty Joe Young

Mighty Joe Young

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry