Sort by

dani✨ has logged 165 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
Edit this entry  
29
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Edit this entry  
29
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Edit this entry  
29
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
29
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read prior review Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek

Star Trek

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Edit this entry  
06
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Edit this entry  
06
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★½
Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Not Another Happy Ending

Not Another Happy Ending

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
13
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry