Sort by

dani✨ has logged 85 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Step Up

Step Up

2006
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Love at First Sight

Love at First Sight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Far Far Away Idol

Far Far Away Idol

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life or Something Like It

Life or Something Like It

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shutter

Shutter

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Forest

The Forest

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry