Sort by

dani✨ has logged 53 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Incarnate

Incarnate

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Vow

The Vow

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rings

Rings

2005
×
Edit this entry  
24
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Endless Love

Endless Love

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White House Down

White House Down

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What Women Want

What Women Want

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
03
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry