• Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • Scarface

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★★