Sort by

Adam has logged 30 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Gold

Gold

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
Edit this entry  
17
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepless

Sleepless

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
One Piece Film: Z

One Piece Film: Z

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry