Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★
Edit this entry  
27
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
26
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Madea's Witness Protection

Madea's Witness Protection

2012
×
Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry