Sort by

anaaaaa has logged 447 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In Paris

In Paris

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★½
Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★½
Edit this entry  
03
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Purple Violets

Purple Violets

2007
×
★½
Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★½
Edit this entry