Sort by

Jeff Unknown has logged 119 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2012

2012

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bleeding Audio

Bleeding Audio

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beckett

Beckett

2021
×
★★
Read the review Edit this entry