Sort by
  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Ghost of Richard Harris

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • We Own This City

    ★★★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • His World Begins To Turn Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Buried

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Trains Equal Cinema

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★★

  • Your Honor

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Saint Frances

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Driveways

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Luce

    ★★★★