• Cinderella

  • He's All That

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Voyagers

    ½

  • Save Ralph

  • Moxie

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Marksman

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Half of It

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

  • 1917

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Tall Girl

  • Noura's Dream

    ★★★½

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Swallow

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Act

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

  • I See You

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Oh, Ramona!

  • Isn't It Romantic

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Dachra

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

    ★★★★