Sort by

Eliz has logged 94 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Boss Level

Boss Level

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House Next Door: Meet the Blacks 2

The House Next Door: Meet the Blacks 2

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
On the Road

On the Road

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ashamed

Ashamed

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Personal Effects

Personal Effects

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Butterfly

Butterfly

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ribbon

Ribbon

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Broker

Broker

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Shades of the Heart

Shades of the Heart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Edit this entry