Sort by

Eliz has logged 176 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High Art

High Art

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mountain Rest

Mountain Rest

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry