Sort by

Chris has logged 27 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry