Sort by

filmsmack has logged 258 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Flowers of War

The Flowers of War

2011
×
★★
Edit this entry  
29
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Komodo

Komodo

1999
×
½
Edit this entry  
28
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Family

A Family

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Duel

The Duel

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Far Cry

Far Cry

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
V/H/S

V/H/S

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry