• There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Awake

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Homunculus

  • Deadly Illusions

  • I'm In

    ★★★★

  • Yes Day

  • Shangri-La

    ★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • It's a Summer Film!

    ★★★★

  • Fan Girl

    ★★★★½

  • U-Turn

    ½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Sightless

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Still Processing

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Goedam

  • The Unseen River

    ★★★½

  • Girl's Revenge

    ★★½

  • #Alive

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Two Little Boys

    ★★★★½

  • Boys & Toys

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • PHANTASY

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Spenser Confidential

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Fantasy Island

  • 365 Days

  • Lost Girls

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Cold Meridian

    ★★½

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • No More Wings

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • Kalel, 15

    ★★★★

  • Something Old, New, Borrowed and Blue

    ★★★½