filmsbyfriday has logged 402 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Test and the Art of Thinking

The Test and the Art of Thinking

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
River Tales

River Tales

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Safety

Safety

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Croods

The Croods

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Asia

Asia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insert Coin

Insert Coin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Gonna Snow Again

Never Gonna Snow Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nova Lituania

Nova Lituania

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fencer

The Fencer

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
City Hall

City Hall

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Belly of the Beast

Belly of the Beast

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Mask

Iron Mask

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Vermeer

The Last Vermeer

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
You Will Die at Twenty

You Will Die at Twenty

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Best Years

The Best Years

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
New Order

New Order

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Beginning

Beginning

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maybe Next Year

Maybe Next Year

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cowboys: A Documentary Portrait

Cowboys: A Documentary Portrait

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Out

The Last Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry