Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Torn

Torn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Plaza Catedral

Plaza Catedral

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vivo

Vivo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Snake Pit

The Snake Pit

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hive

Hive

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Emigrants

The Emigrants

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Novice

The Novice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Procession

Procession

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Garden of Allah

The Garden of Allah

1936
×
★★
Read the review Edit this entry