Sort by

nadia has logged 66 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Edit this entry  
02
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★½
Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
★★
Edit this entry  
09
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★½
Read the review Edit this entry