nadia has logged 50 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Daniel Deronda

Daniel Deronda

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baazigar

Baazigar

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Book Club

Book Club

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Newsies

Newsies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Late Quartet

A Late Quartet

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry