Sort by

nadia has logged 53 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Man Who Walked Between the Towers

The Man Who Walked Between the Towers

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Date Night

Date Night

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry