Sort by

nadia has logged 64 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Piglet's Big Movie

Piglet's Big Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rugrats Go Wild

Rugrats Go Wild

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Descendants

Descendants

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ali's Wedding

Ali's Wedding

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 4

High School Musical 4

×
Read the review Edit this entry  
13
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
Read the review Edit this entry  
10
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maz Jobrani: Immigrant

Maz Jobrani: Immigrant

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry