Sort by

rodolfo has logged 255 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The House in the Middle

The House in the Middle

1954
×
Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry