Sort by

n3al has logged 26 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Norbit

Norbit

2007
×
★½
Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry