Sort by

n3al has logged 254 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
Edit this entry  
12
Monsters University

Monsters University

2013
×
Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jab We Met

Jab We Met

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★½
Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Amreeka

Amreeka

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry