Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry