Sort by

Brand has logged 142 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pickpocket

Pickpocket

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fire Within

The Fire Within

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
El sur

El sur

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shame

Shame

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry