Sort by
  • Holiday in the Vineyards

    ½

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ½

  • Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

    ★★★½

  • Leo

    ★★

  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

    ★★

  • BLUE EYE SAMURAI

    ★★★½

  • PLUTO

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★

  • Foe

    ★★½

  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • The Swan

    ★★★½

  • The Creator

    ★★½

  • Dream Scenario

    ★★½

  • American Fiction

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★

  • The Killer

    ★★★

  • Maestro

    ★★

  • All of Us Strangers

    ★★★½

  • The Royal Hotel

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★

  • Nimona

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • About Dry Grasses

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★

  • Monster

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Afire

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Passages

    ★★★

  • Flora and Son

    ★½

  • A Thousand and One

    ★★★½

  • Eileen

    ★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Polite Society

    ★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Babylon

    ★★

  • Suzume

    ★★★★

  • Spirited

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • She Said

    ★★★

  • Black Adam

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Amsterdam

    ½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★½