Immortan has logged 155 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hero

Hero

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swingers

Swingers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Animal

Animal

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry