• Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Sky Is Pink

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Poms

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • A Dog's Journey

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Us

    ★★