Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
aaron

aaron

Pro
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for aaron
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • aaron’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Love, Death & Robots: All Through the House

    Love, Death & Robots: All Through the House 2021

    ★★★★½ Watched by aaron 23 Jun 2022

    *nervously laughing* what the fuck

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead 2022

    ★★★★ Watched by aaron 23 Jun 2022

    normalise graveyard sex causing the end of the world

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 2015

    ★★ Watched by aaron 19 Jun 2022

    noo finnick don’t die ur so sexy aha

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 2014

    ★★★★½ Rewatched by aaron 18 Jun 2022

    yellow flicker beat still bop of the century really

  • The Hunger Games: Catching Fire

    The Hunger Games: Catching Fire 2013

    ★★★★★ Rewatched by aaron 17 Jun 2022 1

    something that happened in 2013 that changed us forever

  • The Hunger Games

    The Hunger Games 2012

    ★★★★ Rewatched by aaron 16 Jun 2022 2

    peeta cosplaying as a rock still sends me to this day

  • Fire Island

    Fire Island 2022

    ★★★★★ Watched by aaron 06 Jun 2022 2

    it's kind of an instant classic really

  • Spring Breakers

    Spring Breakers 2012

    ★★★★★ Rewatched by aaron 02 Jun 2022 7

    channeling this energy in primavera next week to be honest

  • Laps

    Laps 2017

    ★★★★ Watched by aaron 30 May 2022

    powerful filmmaking at its finest folks!

  • Fantastic Mr. Fox

    Fantastic Mr. Fox 2009

    ★★★★★ Rewatched by aaron 28 May 2022

    i really do love this movie so cussing much

  • Conversations with Friends

    Conversations with Friends 2022

    ★★★ Watched by aaron 23 May 2022

    i am a frances apologist first and then a human second

  • Good Mourning

    Good Mourning 2022

    ★ Watched by aaron 23 May 2022 6

    it is not enough to defend megan fox online, i need a gun

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 80

Review Tags

8
  • w/ marc
  • w/ nicole
  • cinema
  • w/ fam
  • w/ erin
  • gff
  • profile
  • tiff
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro