Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girl Blunt

Girl Blunt

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
VIRGO

VIRGO

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
★½
Edit this entry  
10
Too Rough

Too Rough

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It's Still Your Bed

It's Still Your Bed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Assholes

Assholes

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★
Edit this entry  
08
Behind the Scenes of Palo Alto

Behind the Scenes of Palo Alto

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batsheva x Anna Sui

Batsheva x Anna Sui

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hollywood Lucifer

Hollywood Lucifer

2014
×
★½
Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Piggy

Piggy

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How Bad Can A Double Date Get?

How Bad Can A Double Date Get?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dating Trends That Put Ghosting to Shame

The Dating Trends That Put Ghosting to Shame

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
New York Minute

New York Minute

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pretty Baby: Brooke Shields

Pretty Baby: Brooke Shields

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Touch

Touch

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Solemates

Solemates

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Tropico

Tropico

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dare

Dare

2005
×
★★
Edit this entry  
27
Heal, Goose

Heal, Goose

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Wife, Witch, Poisoner, Whore

Wife, Witch, Poisoner, Whore

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What Does Despondent Mean?

What Does Despondent Mean?

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tűz Anya

Tűz Anya

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Exploited

Exploited

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alice, Darling

Alice, Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry