Sort by

Keith has logged 31 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Video Nasties: Draconian Days

Video Nasties: Draconian Days

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

Video Nasties: Moral Panic, Censorship & Videotape

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dude

Dude

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Atlantis: Milo's Return

Atlantis: Milo's Return

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Honey, We Shrunk Ourselves

Honey, We Shrunk Ourselves

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marauders

Marauders

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Revolt

Revolt

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vigilante Diaries

Vigilante Diaries

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Titan

The Titan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Locked Up

Locked Up

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Derren Brown: Pushed to the Edge

Derren Brown: Pushed to the Edge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry