Sort by

cola has logged 74 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frequency

Frequency

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Umma

Umma

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fall

Fall

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Found

What We Found

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Witch Hunt

Witch Hunt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★
Edit this entry  
19
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wing Chun

Wing Chun

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Magnificent Warriors

Magnificent Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry