Sort by

FilmFan1971 has logged 637 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Enforcer

The Enforcer

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Winners

Winners

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luck

Luck

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★
Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Front

The Front

1976
×
★★★★
Edit this entry  
30
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Fury

The Secret Fury

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
India Sweets and Spices

India Sweets and Spices

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Violent Night

Violent Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lynch/Oz

Lynch/Oz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Infernal Machine

The Infernal Machine

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
The Man Who Cheated Himself

The Man Who Cheated Himself

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Damned Don't Cry

The Damned Don't Cry

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scene of the Crime

Scene of the Crime

1949
×
Edit this entry  
25
Mystery Street

Mystery Street

1950
×
★★★½
Edit this entry  
24
Saint Jack

Saint Jack

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crime Wave

Crime Wave

1953
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lady on a Train

Lady on a Train

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Damage

Damage

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
She Said

She Said

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
The House on Telegraph Hill

The House on Telegraph Hill

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry