Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Madame DuBarry

Madame DuBarry

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Island

Red Island

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Craig's Wife

Craig's Wife

1936
×
★★½
Edit this entry  
25
First Comes Courage

First Comes Courage

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reinas

Reinas

2024
×
★★★★
Edit this entry  
23
Every You Every Me

Every You Every Me

2024
×
★★★★
Edit this entry  
23
Brief History of a Family

Brief History of a Family

2024
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sons

Sons

2024
×
★★★★
Edit this entry  
22
Seven Veils

Seven Veils

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Gloria!

Gloria!

2024
×
★★★
Edit this entry  
22
Made in England: The Films of Powell and Pressburger

Made in England: The Films of Powell and Pressburger

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spaceman

Spaceman

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Who by Fire

Who by Fire

2024
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Tea

Black Tea

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Foreign Language

Foreign Language

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Summer With Irène

My Summer With Irène

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Between the Temples

Between the Temples

2024
×
★★★
Edit this entry  
19
I Saw the TV Glow

I Saw the TV Glow

2024
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sasquatch Sunset

Sasquatch Sunset

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Young Hearts

Young Hearts

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Janet Planet

Janet Planet

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Outrun

The Outrun

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Lies Bleeding

Love Lies Bleeding

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another End

Another End

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
From Hilde with Love

From Hilde with Love

2024
×
★★★½
Edit this entry  
16
Meanwhile on Earth

Meanwhile on Earth

2024
×
★★★
Edit this entry  
16
Small Things Like These

Small Things Like These

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Different Man

A Different Man

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La Cocina

La Cocina

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cuckoo

Cuckoo

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wild Party

The Wild Party

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wicked Little Letters

Wicked Little Letters

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Escape from Extinction

Escape from Extinction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Desire

Desire

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honor Among Lovers

Honor Among Lovers

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty God

Dirty God

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Four Daughters

Four Daughters

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Cabrini

Cabrini

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silver Haze

Silver Haze

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Drift

Drift

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry