Sort by
  • The Boys in the Boat

    ★★★★

  • Wonka

    ★★★★

  • Ronnie O'Sullivan: The Edge of Everything

    ★★★★

  • The Color Purple

  • The Three Musketeers: Milady

  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

    ★★★

  • Napoleon

    ★★★½

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • Wish

    ★★★

  • The Marvels

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Thanksgiving

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • Trolls Band Together

    ★★

  • The Chapel

    ★★★½

  • Hood Witch

    ★★★

  • Loch Ness: They Created a Monster

    ★★★

  • All You Need Is Death

    ★★★

  • Sister Death

    ★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★★

  • Dance First

    ★★★

  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★★

  • Saw X

    ★★★★

  • There's Something in the Barn

    ★★★½

  • No One Will Save You

    ★★★★

  • The Great Escaper

    ★★½

  • The Creator

    ★★★★

  • The Trouble with Jessica

    ★★★½

  • The Wait

    ★★

  • Expend4bles

    ★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Burial

    ★★★★

  • Next Goal Wins

    ★★★

  • One Life

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • The Peasants

    ★★★★½

  • American Fiction

    ★★★★½

  • Infested

    ★★★★

  • Dumb Money

    ★★★★

  • Out of Season

    ★★★

  • Memory

    ★★★★

  • Woman of...

    ★★★★½

  • Gasoline Rainbow

    ★½

  • Holly

    ★★½

  • Daaaaaali!

    ★★★★

  • The Captain

    ★★★★

  • Origin

    ★★★★

  • Waiting for the Night

    ★★★½

  • Housekeeping for Beginners

    ★★

  • Ryuichi Sakamoto | Opus

    ★★★

  • Green Border

    ★★★½

  • Enea

  • Hit Man

    ★★★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★

  • Coup de chance

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • Hesitation Wound

    ★★½

  • Making Of

    ★★★

  • Menus-Plaisirs Les Troisgros

    ★★★★

  • Pet Shop Days

    ★★★

  • The Beast

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★½

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★★

  • The Universal Theory

    ★★★

  • The Featherweight

    ★★½

  • The Vourdalak

    ★★★½