Sort by

Stringer has logged 151 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tuesday

Tuesday

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mars One

Mars One

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
You People

You People

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
More

More

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Merchant of Four Seasons

The Merchant of Four Seasons

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Curfew

Curfew

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Camera

Camera

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Too Cool for School

Too Cool for School

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Guitar Mongoloid

The Guitar Mongoloid

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Contempt

Contempt

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry