Sort by

Stringer has logged 889 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Young Adult

Young Adult

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
David Holmes: The Boy Who Lived

David Holmes: The Boy Who Lived

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Came Everywhere

I Came Everywhere

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Tully

Tully

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark, Sad Life of Boogie2988

The Dark, Sad Life of Boogie2988

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maestro

Maestro

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Oasis

Oasis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dream Static

Dream Static

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Afterword

Afterword

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Canon: Urban Deer

Canon: Urban Deer

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Star Beast

Doctor Who: The Star Beast

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cypher

Cypher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Good Burger 2

Good Burger 2

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Barbosa: Cowabunga

Ralph Barbosa: Cowabunga

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
20 Days in Mariupol

20 Days in Mariupol

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat Legends: Cage Match

Mortal Kombat Legends: Cage Match

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear

Fear

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All-Time High

All-Time High

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Love at War

Love at War

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
She Came to Me

She Came to Me

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Matt Rife: Natural Selection

Matt Rife: Natural Selection

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Days of Darkness

Days of Darkness

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Trevor Wallace: Pterodactyl

Trevor Wallace: Pterodactyl

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Way Back Home

Long Way Back Home

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Manodrome

Manodrome

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Illang: The Wolf Brigade

Illang: The Wolf Brigade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fingernails

Fingernails

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
½
Read the review Edit this entry