Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dead End

Dead End

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vince Staples Show

The Vince Staples Show

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rest Energy

Rest Energy

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dead End.

Dead End.

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Ruin

Midnight Ruin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Freud's Last Session

Freud's Last Session

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Thunder

Thunder

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Face Like a Frog

Face Like a Frog

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cat City

Cat City

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life's a Bitch

Life's a Bitch

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Tiger Stripes

Tiger Stripes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jenny Slate: Seasoned Professional

Jenny Slate: Seasoned Professional

2024
×
Read the review Edit this entry  
23
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Read the review Edit this entry  
23
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goldfish

Goldfish

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Femme

Femme

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
She's All That

She's All That

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Geoffrey Asmus: The Only Funny White Man

Geoffrey Asmus: The Only Funny White Man

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Un Flic

Un Flic

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Making True Detective

Making True Detective

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Snoopy Presents: Welcome Home, Franklin

Snoopy Presents: Welcome Home, Franklin

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Week

One Week

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Waiting...

Waiting...

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Time for Drunken Horses

A Time for Drunken Horses

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
DAICON IV Opening Animation

DAICON IV Opening Animation

1983
×
Read the review Edit this entry  
15
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pas de Deux

Pas de Deux

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
floatland

floatland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Long-Haired Hare

Long-Haired Hare

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Quinoa

Quinoa

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sampsans

The Sampsans

2014
×
Edit this entry  
14
The Married Woman

The Married Woman

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pete Davidson: Turbo Fonzarelli

Pete Davidson: Turbo Fonzarelli

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry